זוגיות

זוגיות

 

 

מרכז ״שפר״ מציע יעוץ זוגי במתכונת של מפגש אישי/זוגי או כחלק מחוג זוגיות, אתם מוזמנים לקרוא על שתי האפשריות ולבחור את המתאימה לכם. אם אתם מתלבטים מה מתאים לכם אתם מוזמנים ליצור קשר ונראה ביחד מה נכון יותר עוברכם, ניתן ליצור קשר כאן או לתקשר ל 02-9944886.

 

למי מתאים יעוץ זוגי?

יעוץ זוגי ב"גישת שפר" מתאים לכל אדם שמרגיש שההתנהלות הזוגית שלו איננה לשביעות רצונו והוא רוצה לשנות את המצב. רוב הייעוצים הזוגיים ניתנו עד כה במתכונת של יעוץ פרטני – יועץ מול נועץ, אך החל מחודש כסליו תשע"ו (דצמבר 2015) תתאפשר הצטרפות לחוגים בזוגיות.

למי מתאים לפנות לייעוץ פרטני בזוגיות?

יעוץ פרטני בזוגיות מתאים לבני זוג או לאחד מבני הזוג שרוצים להעלות בעיה שיש להם בדינמיקה שביניהם. הייעוץ מתמקד בבעיה אותה הם מעלים.

כמה מפגשי ייעוץ צריך?

המפגש מתרחש בין בן הזוג או שניהם ליועץ, מקום המפגש נקבע בין היועץ לנועץ. האופי החינוכי ערכי של היועץ – לא משפיע כלל על אופי הייעוץ. לעיתים מספיק מפגש אחד כדי לפתור את הבעיה המסוימת אך ברוב המקרים יש צורך בבירור נוסף. הנועץ בוחר אם לקבוע מפגש נוסף במידה והוא מרגיש צורך.

האם חובה להגיע עם בן הזוג?

לא. ניתן לקבל ייעוץ בזוגיות בלי בן הזוג. לעתים, רק אחד מבני הזוג מרגיש בבעיה ומחפש לכך פתרון. בכל מקרה, השינויים שמחולל מי שמגיע לייעוץ ישפיעו על הדינמיקה בין שני בני הזוג (הדינמיקה מורכבת משניים וכשאחד משנה משהו, גם השני מושפע מכך). הבאה של בן הזוג השני לייעוץ "בעל כורחו" מיותרת ולא תביא להתגייסות מצדו לטובת הפתרון הרצוי.

למציאת יועץ זוגיות באיזור שלך צרו קשר כאן או בטלפון 02-9944886

 


מהו חוג בזוגיות?

חוג בזוגיות מתקיים במתכונת של מפגשים חד שבועיים ונמשך כשלושה חודשים בין 10-12 מפגשים. משתתפים בו בד"כ 10-15 איש.

מה נלמד בחוג? מהי מטרת המפגשים?

מטרת החוג לשנות את דרך ההסתכלות על ההתרחשות הזוגית ולהיות מסוגלים לנתח ולהבין טוב יותר, את הדינמיקה השלילית שנוצרת בחיי הזוגיות. החוג מחולק לשישה מפגשים בהם נלמדת התיאוריה של "גישת שפר" וביתרת המפגשים הנוספים עוסקים בפתרון בעיות שעולות מן המשתתפים. גם במפגשים הראשונים, התאוריה נלמדת  על בסיס בעיה שעולה מן הקבוצה. החוג מרחיב מאוד את ההבנה באשר לדינמיקה בין בני הזוג.

מתוך התנסות של זוגות אחרים, הבנת התיאוריה מעמיקה ומתבססת. משתתפים שעברו חוג בזוגיות מעידים על שינויים רבים בתפיסת הזוגיות, בהבנה וניתוח המצבים בהתייחסות שלהם לעניין וכמובן גם במערכת היחסים שלהם עם בני הזוג ובאווירה בבית. ברוב המקרים מתחלפת אווירת המתח, הלחץ והקושי באווירה של שיתוף-פעולה פרגון ושמחה.

מי משתתף בחוג?

לחוג מגיעים אנשים מרקע שונה ותפיסות עולם שונות (אפילו הפוכות). החוג לא עוסק במתן "טיפים" לסוגים שונים של בעיות, אלא מסייע לכל המשתתפים להבין את המתרחש בביתם ומאפשר להם לשנות את תגובותיהם ובכך להשפיע על הדינמיקה עם בני הזוג. "גישת שפר" לא מכתיבה כיצד אמורה להראות "זוגיות נכונה", אלא מלמדת דרך להסתכל באופן שונה, המאפשר אווירה של שיתוף פעולה. בשלב זה, חוגי הזוגיות הם חוגים לנשים בלבד המועברים על ידי מנחות. הכשרת מנחים (גברים) תחל בעוד כשנתיים. הידע המקצועי המצטבר, מחייב הצמדות לעקרון ההפרדה בין גברים ונשים.

למציאת חוג זוגיות הנפתח באיזור שלך צרו קשר כאן או בטלפון 02-9944886