חוגי הורים בגישת שפר – תנו לעצמכם מתנה ענקית!

אם נסתכל סביב נראה שמשהו לא טוב קורה.. הפירמידה התהפכה, הילד למעלה ההורים למטה וכל המשפחה מתנדנדת, מטה לינפול.

גישת שפר באה להחזיר את הפירמידה למצבה היציב והבטוח.

למצב בו ההורים הם המובילים את המשפחה, הילדים נושאים עיניים אל הוריהם ולומדים מהם את מערכת הערכים של המשפחה.

בחוגי ההורים בגישת שפר לומדים מה מקומו ותפקידו של כל אחד ומתוך כך מחזירים לבית את הביטחון בסמכות, השמחה ושיתוף הפעולה שנעלמו תחת רגשות האשם, המאבקים, השכנועים וההתעסקות הבלתי פוסקת במה שהיה אמור להיות פשוט.

בגישת שפר יודעים שההתנהגות  המפריעה של הילד אינה נובעת מטעויות חינוכיות וגם לא מחוסר יכולת של הילד או של ההורה. חוג ההורים בגישת שפר מציע הסתכלות אחרת על הדינמיקה המשפחתית ומאפשר לכל הורה לגלות רובד אחר מעבר לנראה לעין בהתנהגות הילד.

הסתכלות זו מעניקה להורה מפתח לחיים שלווים במשפחה.

 

"כן, הדברים יכולים להיות כל-כך פשוטים

כן, זה לא דומה לשום דבר שלמדתם או שמעתם עליו

כן, הבית יכול להיות המקום אליו אתה רץ במקום בורח…"

(מתוך דברים של הורה בסיום החוג)

  • הורים המתנסים בגישת שפר לומדים לזהות את הדינמיקה המוטעית שנוצרה (באופן לא מודע) ביניהם ובין כל אחד מילדיהם, וכיצד ניתן לשנות את המצב ולהגיע לשיתוף פעולה בדרך נעימה, מתוך הבנה שההורים אינם אשמים ושהילדים אינם עושים "דווקא", אלא שהכל נובע מטעויות לא-מודעות וברות שינוי.
  • הורים המשתתפים בחוגי הורים של גישת שפר מגלים שגידול ילדים יכולה להיות משימה מהנה ומלאת סיפוק. בעקבות שינוי ההתנהלות ההורית חלים שינויים בדינמיקה המשפחתית מה שמאפשר למשפחה כולה לחזור למבנה היררכי טבעי ונכון, בו ההורים הם אלה שמתווים את הדרך לילדיהם, בהתאם להשקפת עולמם. הגישה מתאימה לכל המגזרים מכיוון שאין בה קביעה כיצד "נכון" או "לא נכון" לחנך ילדים, אין שיפוטיות או רשימת "עשה" ו"לא תעשה". נקודת ההנחה בשפר היא שזכותו, ואף חובתו, של כל הורה לחנך את ילדיו בדרך הראויה בעיניו, על פי השקפת עולמו, ובדרך הטבע הילדים משתפי הפעולה מצטרפים לדרכם של הוריהם.
  • הורים שעברו חוגי הורים בשפר הם הורים רגועים ובטוחים בעצמם ובהורות שלהם, ומוצאים לפתע זמן פנוי לאתגרים נוספים שמציבים בפניהם החיים ולהגשמת מטרות נוספות כפי ראות עיניהם. במקביל, הילדים מקבלים חיזוק ליכולותיהם ומגיעים למיצוי כל הפוטנציאל הגלום בתוכם במגוון תחומים, ולהכשרתם לקראת הפיכתם למבוגרים המשתלבים ורואים בעצמם חלק מהחברה, אנשים עצמאיים ותורמים.

 

מה לומדים בחוגים?

תיאוריה המלמדת התבוננות אחרת על הדינמיקה בין הורים לילדים. לומדים לזהות את הדינמיקה המוטעית שנוצרה (באופן לא מודע) בין ההורים לבין כל אחד מילדיהם, וכיצד ניתן לשנות את המצב ולהגיע לשיתוף פעולה בדרך נעימה.

למי מיועדים החוגים?

  • להורים שרוצים לפתור בעיות עם הילדים בבית
  • להורים שמתלבטים בדילמות חינוכיות
  • להורים המעוניינים לשדרג את ההורות שלהם
  • להורים שרוצים להגשים את חלומם על משפחה

למי מתאימים החוגים?

  • להורים לילדים בכל הגילאים
  • להורים מכל המגזרים

איך בנויים החוגים?

החוג בנוי מעשרים מפגשים שבועיים של שעה וחצי כל אחד. החוג דינאמי וכולל העלאת בעיות.

 

הורים המתנסים בגישת שפר מגלים שההורות יכולה להיות משימה מהנה ומלאת סיפוק!

 

את הבסיס להבנה ויישום גישת שפר תוכלו לקבל באחד ממאות חוגי ההורים המועברים מידי שנה בכל רחבי הארץ. את החוגים מעברים מנחות ומנחים אשר עברו הכשרה מקיפה של שש שנים במרכז שפר. אנו נשמח לעזור לכם מצוא את החוג הכי נכון עבורכם על פי אזור בארץ, חוג אמהות / אבהות / זוגות וכו׳, אנא מלאו פרטים ואנו נקשר אתכם ישירות למנחה מתאים.

ניתן גם להתקשר למרכז 02-9944886.

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

מספר הטלפון שלך: (חובה)

עיר מגורים: (חובה)

ההודעה שלך(חובה)