מודעות

מודעות

מודעות על-פי גישת שפר

"אדם מצייר במוחו ולא בידיו"

                                – מיכלאנג'לו

 

לכל אדם מראשית ימיו ניתנת מערכת שלימה של כלים, חומרים, צבעים ודפים. כל אדם הוא אמן בעל כישרון ייחודי ליצור את יצירת החיים שלו. עולם שלם מחכה רק לו. הוא, ורק הוא יקבע כיצד לעצב את המרכיבים של חייו.

פעמים רבות אנשים שואלים:

"איך זה שאני בוחר תמיד בצבע שלא רציתי?"

"למה ערכת הצבעים שקיבלתי היא כזאת מכוערת/ מצומצמת/ לא מתאימה לציור עליו אני חולם?"

"אני משקיע מאמצים כה גדולים – ובכל זאת יוצא לי ציור ממש מכוער!

תשובות לשאלות אלו ואחרות, ניתן למצוא בלימודי מודעות על-פי גישת שפר.

בבסיסה של גישת שפר עומדת נקודת המוצא שכל מחשבותיו, תחושותיו ופעולותיו של האדם הן תולדה של התפיסה שלו. בין אם הוא מודע לה ובין אם לאו.

הכל נתון בידיו של האמן – מבחירת הצבעים, הגוון, הסגנון, רוחב הקווים, הצורות שיופיעו בו, ועד לתוצר הסופי.

גם היכולת להעביר דף ופשוט לנסות מהתחלה נתונה בידיו. בכל רגע נתון התמונה יכולה להשתנות. היצירה היא שלו, לטוב ולמוטב.

כל בוקר הוא הזדמנות ליצירה חדשה.

כל אירוע הוא השראה.

כל חוויה היא הזדמנות.

כשאדם מגלה כי בכוחו להרחיב את נקודת המבט, נפתח בפניו החופש ליצור את חייו.

ניתן לך החופש ליצור את חייך – מה תרצה לצייר?

 

 

ייעוצים במודעות

 

מהו ייעוץ אישי?

יעוץ אישי ב"גישת שפר" מתאים לכל אדם שמרגיש שהוא איננו שבע רצון מההתנהלות שלו בחייו. בתחומים של חיי המשפחה, חברים, עבודה או כל תחום אחר שרצונו לשפר. אדם שרוצה לשנות ולהבין מה חוסם אותו ומדוע הוא מגיע לתחושה שהוא לא מצליח לצאת ממצבים מסוימים, יכול לפתור את העניין בייעוץ אישי. רוב הייעוצים האישיים ניתנים במתכונת של יועץ מול נועץ, אך ניתן להגיע גם לחוג מודעות בו עוסקים המשתתפים בפתרון בעיותיהם במתכונת קבוצתית.

היכן ואצל מי ניתן לקבל יעוץ אישי?

המפגש מתרחש בין הנועץ ליועץ, מקום המפגש נקבע ביניהם. האופי החינוכי ערכי של היועץ – לא משפיע כלל על אופי הייעוץ. הייעוץ איננו עוסק בשיפוט של מערכת ערכים כזו או אחרת, מטרת הייעוץ לעזור לנועץ להבין את דרך ההתנהלות הסובייקטיבית שלו. לעתים מספיק מפגש אחד כדי לפתור את הבעיה שעולה, אך ברוב המקרים יש צורך בבירורים נוספים. האחריות של הנועץ לקבוע מפגש נוסף במידה ויש צורך למפגש כזה.

למפגשי יעוץ אישי יכול להגיע רק האדם המעוניין בייעוץ. אין אפשרות להגיע בשם מישהו ואין טעם "להכריח" מישהו לקבל ייעוץ.

לפנייה ליועץ/ת המתאים לך לחץ כאן, או התקשר/י לטלפון: 02-9944886


 חוגי מודעות

מהו חוג מודעות וכיצד הוא מתנהל?

מטרת חוג מודעות היא להבין את המניע העיקרי המשפיע על כל אחד באופן סובייקטיבי בחייו הוא. ולהיות מסוגל לנתח ולהבין טוב יותר, את המצבים השליליים אליהם אנחנו נקלעים בחיינו. בחוג במודעות משתתפים בד"כ 12-17 משתתפים. הקבוצה נפגשת, לכ-20 מפגשים חד-שבועיים במהלך כחצי שנה. החוג מתייחס בחלקו הראשון לכל המשתתפים תוך בחינה של הראייה הסובייקטיבית של כל אחד. ולאחר מכן, עוסקים המשתתפים בפתרון בעיות שעולות מחברי הקבוצה. הראייה הסובייקטיבית של מצבים בחיים מתבהרת מאוד בישיבה בקבוצה בתוכה לומדים להכיר את תחושת הסובייקט והשפעתה על התנהלותנו. מתוך התנסות של משתתפים אחרים, הבנת התיאוריה מתבססת. משתתפים שעברו חוג במודעות ב"גישת שפר" מעידים על שינויים רבים בתפיסת חייהם, בהבנה וניתוח המצבים בהתייחסות שלהם לכל מצב ועניין. כמו גם במערכת היחסים שלהם עם בני הזוג, עם בני המשפחה, מכרים ופרטנרים בעבודה.

למי מתאים החוג?

בחוג יכולים להשתתף אנשים הבאים מגישות חינוכיות וערכיות שונות (אפילו הפוכות). החוג לא עוסק במתן "טיפים" לסוגים שונים של בעיות, אלא מסייע לכל המשתתפים להבין את המתרחש במצבים שונים בחייהם ומאפשר להם לשנות את תגובותיהם ובכך להשפיע על הדינמיקה עם הסביבה שלהם. "גישת שפר" לא מכתיבה כיצד נכון או לא נכון להתנהג, אלא מלמדת דרך להסתכל באופן שונה על ההתרחשות. דרך המאפשרת לנו לבחור באופן מודע בהתנהגות שאנו רוצים. רוב חוגי המודעות הם חוגים לנשים בלבד.   הלימוד בחוג, משנה את נקודת המבט על המצב, הרבה מעבר לקבלת פתרון לבעיה מסוימת כזו או אחרת.

לפנייה ליועץ/ת המתאים לך לחץ כאן, או התקשר/י לטלפון: 02-9944886