הורים בוגרי סדנאות

חוגי הורים בגישת "שפר" מתקיימים בכל הארץ. חוג הורים נמשך כחצי שנה. במהלך החוג משתתפי החוגים נחשפים לדרך החיים של "שפר" ולרוב הם גם משנים את תפיסת ההורות שלהם. בוגרים מעידים על שינויים משמעותיים בעקבות הלימוד בחוג באווירה בבית.

 

כיצד החלה הגישה להתפרסם?

יעל אליצור, היא מפתחת הגישה. יעל למדה את עקרונות הגישה אצל בלהה שפר לפני כשלושים וחמש שנה. יעל פיתחה את העקרונות ומושגי היסוד ויצרה מהם מבנה מסודר ובהיר אותו החלה להעביר כחוג הורים. לימים נקרתה דרכה של יעל בשם גישת "שפר".

יעל עוסקת כיום בהכשרת מנחות ומנחים מכל הארץ בגישת "שפר". המטרה היא להגיע אל כל בית בישראל המעוניין ללמוד "שפר".  רק תלמידים שלמדו אצל יעל, מוכשרים לעסוק בהנחיית הורים בגישת "שפר". לאחרונה גילינו חיקויים של מנחים שלא למדו אצל יעל, ואין להם מנדט לעסוק בהוראת הגישה.

 

במה ייחודה של גישת "שפר"?

גישת שפר שונה במהותה מגישות ושיטות פסיכולוגיות וטיפוליות הרווחות בעולם המערבי.  לגישת "שפר" כלים להורות אחרת, הבנה חדשה של הדינמיקה שבין הורה וילד, בין הילדים לבין עצמם, ובין הילדים והמוסדות שהילדים פוגשים בחייהם.

 

מהי מטרת קהילת ההורים של "שפר"?

ההורים שהשתתפו בחוגי ההורים חוו בדרך כלל שינוי מדהים באווירה בבית ובמשפחה. בעיות נפתרו, ילדים נכנסו לתלם, ועוד.  כדי להמשיך ולשמר את האווירה והשינוי, הוקמה קהילת ההורים של "שפר", עבור בוגרי החוגים שלנו. קהילת ההורים מנסה לתת מענה באמצעות האתר של "מרכז שפר". בוגרי החוגים מעלים לאתר חומרים אינטרנטיים התומכים בגישה, מחזקים אותה ומאששים את יסודותיה. העלאת החומרים והפרסום שלהם מאגדים את הבוגרים בקהילת ההורים שלהם שפה משותפת. באמצעות האתר בכוונתנו להקים קבוצה לפתרון בעיות כקבוצת וובינר, שתונחה על ידי אחת המנחות המוסמכות בגישת "שפר".

מהו כנס אימהות שפר?

בסוף כל שנה מתקיים כנס אימהות "שפר" בבנייני האומה בירושלים. הכנס מיועד לבוגרות החוגים מכל הארץ. מאות נשים באות כדי לשמוע עוד חידושים והבהרות, לחזק נקודות שעדיין לא הפנימו, להתחזק ולהעמיק את התובנות, לגדול ולהתפתח כאימהות "שפר". ומעבר לכל, לשאוב חיזוק מהקהילה הרחבה של האימהות שמתכנסות יחד.