אודות מרכז ״שפר״

מרכז העוסק בתחומי ההורות, הזוגיות והמודעות האישית. המרכז מכשיר מנחים ונותני ייעוץ בגישת שפר. בראש המרכז עומדת הגב' יעל אליצור. בעלת כ-35 שנות ניסיון בתחום ההנחיה ההורית והייעוץ.

יעל אליצור לימדה ופיתחה את התאוריה שלמדה, במהלך כל שנות עבודתה. המושגים ובסיס התאוריה, מצויים ביסודות שקיבלה יעל ממורתה בלהה שפר. שילוב של מקורות מהמחשבה היהודית  מהווה נדבך משמעותי בפיתוח גישת "שפר". החומרים גובשו וסודרו על ידי הגב' יעל אליצור, על סמך לימודיה וניסיונה המצטבר במהלך 35 שנות עבודה כמנחה וכיועצת, תוך העמקה, התאמה לתרבות ההורית בת זמננו והבנייה של החומרים לכדי תיאוריה ישימה.

כ-140 מנחות, מנחים ויועצים חדורי תחושת שליחות פועלים כיום בגישת "שפר". כל המנחים במרכז "שפר" עוברים הדרכה על עבודתם, תוך שמירה על העיקרון שכל מנחה ויועץ חייב לקבל על כך ליווי מקצועי. בעקבות לימוד גישת "שפר" משנים המשתתפים את דרך ההסתכלות. לימוד הגישה משפיע לטובה על יחסי הורים ילדים, על היחסים בזוגיות ועל המודעות האישית.

מרכז "שפר" גאה לציין:

  • לפחות 6,000 הורים בשנה לומדים ומתנסים בגישת "שפר", בחוגי הורים, חוגי מודעות וחוגים בזוגיות בכל הארץ.
  • לפחות 1,000 איש בשנה מקבלים הדרכה הורית, הדרכה זוגית ויעוץ במודעות אישית.
  • בחוגי הורים משתתפים הורים מכל המגזרים. מגוון הלומדים תורם רבות ומוסיף ללימוד עצמו.
  • במרכז "שפר" נערכות השתלמויות למנחים לקראת עבודה עם צוותי חינוך. המנחים של מרכז "שפר" מעבירים השתלמויות לצוותי חינוך והוראה בבתי ספר ברחבי הארץ.
  • לפחות 50 מוסדות חינוך בכל שנה נחשפים לגישת "שפר", בהרצאות, בהשתלמויות של הצוותים ובימי עיון.
  • השתלמויות מורים ועובדי חינוך נערכים בתנועות הנוער, בי"ס יסודיים, תיכוניים וישיבות בכל מגזרי האוכלוסיה.
במרכז שפר ניתן לקבל ייעוץ חינם מהגב' יעל אליצור במסגרת הלימודים להכשרת נותני ייעוץ בתחום ההורות, הזוגיות או המודעות. הייעוץ ינתן בנוכחות תלמידות הקבוצה. לפרטים: 02-9944886

סגל המרכז

צוות המרכז